  • B37872K1333K060
B37872K1333K060
advertisement
Manufacturer No:
B37872K1333K060
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37872K1333K060
Package:
1206
Datasheet:
Description:
B37872(K TOL,100V) 33nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
B37872K1333K060
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B37872(K TOL,100V)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Custom Capabilities
    Alternative Capacitance Available On Req
  • Height
    0.8mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm