  • B32933A3105K000
B32933A3105K000
advertisement
Manufacturer No:
B32933A3105K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32933A3105K000
Description:
1μF Film Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
B32933A3105K000
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    12mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    26.5mm