  • B32932A3473K000
B32932A3473K000
advertisement
Manufacturer No:
B32932A3473K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32932A3473K000
Datasheet:
Description:
47nF Film Capacitor 10% Radial 305V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 13259
Step5Bar-code shipping tag
B32932A3473K000
    Select All
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Insulation Resistance
    30Ohm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7120
  • Voltage
    305V
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    10.5mm
  • Length
    18mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%