  • B32926C3565K000
B32926C3565K000
advertisement
Manufacturer No:
B32926C3565K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32926C3565K000
Description:
5.6μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32926C3565K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V