  • B32924C3225M000
B32924C3225M000
advertisement
Manufacturer No:
B32924C3225M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32924C3225M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2μF Film Capacitor 20% Radial 305V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 4426
Step5Bar-code shipping tag
B32924C3225M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Depth
    14mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    24.5mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    31.5mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF