  • B32923D3155K000
B32923D3155K000
advertisement
Manufacturer No:
B32923D3155K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32923D3155K000
Description:
1.5μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32923D3155K000
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Depth
    14.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    26.5mm