  • B32922C3683M189
B32922C3683M189
advertisement
Manufacturer No:
B32922C3683M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32922C3683M189
Datasheet:
B32922C3683M189
Description:
68nF Film Capacitor 20% Radial 630V-DC 305V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 2154
Step5Bar-code shipping tag
B32922C3683M189
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.0038mm