  • B32922C3474M289
B32922C3474M289
advertisement
Manufacturer No:
B32922C3474M289
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32922C3474M289
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
B32922C3474M289 Overview
B32922C3474M289 Features
B32922C3474M289 Applications
There are a lot of EPCOS B32922C3474M289 applications of film capacitors.
  • RF Modules
  • Filtering
  • Global positioning systems
  • RFI for automotive
  • Electronic ballasts
  • Matching networks
  • Test and measuring equipment
  • Coupling, decoupling
  • Blocking
  • IGBT
Step5Bar-code shipping tag
B32922C3474M289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    9mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7169
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    17.5mm
  • Height Seated (Max)
    17.5006mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.9916mm