  • B32921C3333M000
B32921C3333M000
advertisement
Manufacturer No:
B32921C3333M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32921C3333M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
33nF Film Capacitor 20% Radial 305V-DC 305V-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 7448
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32921C3333M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    305V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Insulation Resistance
    100Ohm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Voltage
    630V
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    13mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C