  • B32921C3223M000
B32921C3223M000
advertisement
Manufacturer No:
B32921C3223M000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32921C3223M000
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
B32921C3223M000 Overview
The device exhibits 100Ohm insulation resistance.
B32921C3223M000 Features
100Ohm insulation resistance
B32921C3223M000 Applications
There are a lot of EPCOS B32921C3223M000 applications of film capacitors.
  • Snubbering
  • Coupling, decoupling
  • Test and measuring equipment
  • Global positioning systems
  • Electronic ballasts
  • Switch mode power supplies
  • Bypassing
  • IGBT
  • VCO's
  • Filters
Step5Bar-code shipping tag
B32921C3223M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    305V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Insulation Resistance
    100Ohm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Voltage
    630V
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    13mm