  • B32913A3474M289
B32913A3474M289
advertisement
Manufacturer No:
B32913A3474M289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32913A3474M289
Description:
470nF Film Capacitor 20% Radial 760V-DC 330V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32913A3474M289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 330, SAFETY CLASS X1
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    10.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    18.5mm
  • Height Seated (Max)
    18.4912mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    10.4902mm