  • B32912B3334M189
B32912B3334M189
advertisement
Manufacturer No:
B32912B3334M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32912B3334M189
Description:
330nF Film Capacitor 20% Radial 760V-DC 330V-AC Polypropylene PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 5815
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32912B3334M189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 330, SAFETY CLASS X1
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    9mm
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7135
  • Voltage
    330V
  • Height
    17.5mm
  • Height Seated (Max)
    17.5006mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.9916mm