  • B32912A3473M
B32912A3473M
advertisement
Manufacturer No:
B32912A3473M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32912A3473M
Description:
47nF Film Capacitor 20% Radial 760V-DC 330V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 5349
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32912A3473M
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 330, SAFETY CLASS X1
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7120
  • Voltage
    330V
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.0038mm