  • B32911B3223M189
B32911B3223M189
advertisement
Manufacturer No:
B32911B3223M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32911B3223M189
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 20% Radial 760V-DC 330V-AC Polypropylene PCB, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32911B3223M189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 330, SAFETY CLASS X1
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5120
  • Voltage
    330V
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5mm