  • B32796G2226K
B32796G2226K
advertisement
Manufacturer No:
B32796G2226K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32796G2226K
Description:
22μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32796G2226K
    Select All
  • Mount
    WIRE
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.2mOhm
  • Height Seated (Max)
    39.497mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    19.9898mm