  • B32778G4107K000
B32778G4107K000
advertisement
Manufacturer No:
B32778G4107K000
HK JDW NO:
3410-B32778G4107K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32778G4107K000
Description:
100μF Film Capacitor 10% Radial 450V-DC 450V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 16610
Step5Bar-code shipping tag
B32778G4107K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Depth
    35mm
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    52.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4mOhm
  • Lead Diameter
    1.2 mm
  • Height
    50mm
  • Length
    57.5mm
  • Width
    35mm