  • B32776T1355K000
B32776T1355K000
advertisement
Manufacturer No:
B32776T1355K000
HK JDW NO:
3410-B32776T1355K000
Package:
Datasheet:
B32776T1355K000
Description:
3.5μF Film Capacitor 1.3kV-DC 1.3kV-AC POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 12205
Step5Bar-code shipping tag
B32776T1355K000
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.5μF
  • Voltage - Rated DC
    1.3kV
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    1.3kV
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1300V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    19mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    24mm