  • B32776G9206K000
B32776G9206K000
advertisement
Manufacturer No:
B32776G9206K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32776G9206K000
Description:
20μF Film Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B32776G9206K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    20μF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    28mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    900V
  • Lead Diameter
    1.2 mm
  • Height
    37mm
  • Length
    42mm