  • B32776E8306K
B32776E8306K
advertisement
Manufacturer No:
B32776E8306K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32776E8306K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
30μF Film Capacitor 10% Radial 800V-DC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32776E8306K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    30mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Voltage
    800V
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    45.0088mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    29.9974mm