  • B32686A2333J000
B32686A2333J000
advertisement
Manufacturer No:
B32686A2333J000
HK JDW NO:
3410-B32686A2333J000
Description:
0.033μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32686A2333J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    25mm
  • Length
    42mm
  • Width
    14mm