  • B32686A0104K
B32686A0104K
advertisement
Manufacturer No:
B32686A0104K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32686A0104K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 1kV-DC 400V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 11793
Step5Bar-code shipping tag
B32686A0104K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    11.9888mm