  • B32682A6223K
B32682A6223K
advertisement
Manufacturer No:
B32682A6223K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32682A6223K
Package:
Datasheet:
Description:
B32682 0.022μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32682A6223K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Series
    B32682
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Custom Capabilities
    Ammo Pack, Reel, or Untaped
  • Length
    18mm