  • B32676G3156K000
B32676G3156K000
advertisement
Manufacturer No:
B32676G3156K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32676G3156K000
Description:
15μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 2424
Step5Bar-code shipping tag
B32676G3156K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Height
    39.5mm
  • Length
    42mm
  • Width
    20mm