  • B32674D4565K000
B32674D4565K000
advertisement
Manufacturer No:
B32674D4565K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32674D4565K000
Description:
5.6μF Film Capacitor 10% Radial Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 2591
Step5Bar-code shipping tag
B32674D4565K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6μF
  • Depth
    18mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.3mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    33mm
  • Length
    31.5mm