  • B32673Z6334K289
B32673Z6334K289
advertisement
Manufacturer No:
B32673Z6334K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32673Z6334K289
Description:
330nF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32673Z6334K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 310
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    310V
  • Height
    16mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    7mm