  • B32673Z6105K189
B32673Z6105K189
advertisement
Manufacturer No:
B32673Z6105K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32673Z6105K189
Description:
B32673Z 1μF Film Capacitor Radial POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32673Z6105K189
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Series
    B32673Z
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 310
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    310V
  • Height
    20.5mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    11mm