  • B32673Z4225K000
B32673Z4225K000
advertisement
Manufacturer No:
B32673Z4225K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32673Z4225K000
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 430V-DC 220V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 10384
Step5Bar-code shipping tag
B32673Z4225K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    430V
  • Depth
    12mm
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    11.9888mm