  • B32672Z5105K000
B32672Z5105K000
advertisement
Manufacturer No:
B32672Z5105K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672Z5105K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32672Z5105K000
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial 520V-DC 277V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 9149
Step5Bar-code shipping tag
B32672Z5105K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 277
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    277V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7143
  • Voltage
    520V
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Height
    18.5mm
  • Length
    18mm