  • B32672L0683J289
B32672L0683J289
advertisement
Manufacturer No:
B32672L0683J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672L0683J289
Description:
B32672L 68nF Film Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B32672L0683J289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    B32672L
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    8.5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7133
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    14.5mm
  • Length
    18mm