  • B32671P6683K
B32671P6683K
advertisement
Manufacturer No:
B32671P6683K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32671P6683K
Description:
68nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32671P6683K
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height Seated (Max)
    8.9916mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    3.9878mm