  • B32671L0412J000
B32671L0412J000
advertisement
Manufacturer No:
B32671L0412J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32671L0412J000
Description:
B32671L 4.1nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 14738
Step5Bar-code shipping tag
B32671L0412J000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32671L
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.1nF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm