  • B32669C3155K
B32669C3155K
advertisement
Manufacturer No:
B32669C3155K
HK JDW NO:
3410-B32669C3155K
Description:
1.5μF Film Capacitor 10% Axial 250V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32669C3155K
    800 μm
  • Length
    32mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):250
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated AC
    250V