  • B32669B6405J
B32669B6405J
advertisement
Manufacturer No:
B32669B6405J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32669B6405J
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
B32669 4μF Film Capacitor 5% Axial 400V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32669B6405J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32669
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):400
  • HTS Code
  • Capacitance
    4μF
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    46.99mm
  • Length
    47mm