  • B32656S7155K577
B32656S7155K577
advertisement
Manufacturer No:
B32656S7155K577
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32656S7155K577
Description:
1.5μF Film Capacitor 10% 1.25kV-DC Polypropylene
Step5Bar-code shipping tag
B32656S7155K577
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Depth
    30mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    45mm
  • Length
    42mm