  • B32656S0105J564
B32656S0105J564
advertisement
Manufacturer No:
B32656S0105J564
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32656S0105J564
Package:
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 5% Lug Screw
Quantity:
In Stock : 6873
Step5Bar-code shipping tag
B32656S0105J564
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Screw
  • Terminal Shape
    LUG
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Lug
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 480
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    20mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    480V
  • Height
    39.5mm
  • Length
    42mm