  • B32656J1224K000
B32656J1224K000
advertisement
Manufacturer No:
B32656J1224K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32656J1224K000
Description:
B32656 0.22μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 1549
Step5Bar-code shipping tag
B32656J1224K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Series
    B32656
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    600V
  • Height
    28.5mm
  • Length
    42mm
  • Width
    16mm