  • B32656A7684J000
B32656A7684J000
advertisement
Manufacturer No:
B32656A7684J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32656A7684J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B32656 680nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 500V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32656A7684J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32656
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Depth
    20mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Height Seated (Max)
    39.497mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    19.9898mm