  • B32654A6105K
B32654A6105K
advertisement
Manufacturer No:
B32654A6105K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32654A6105K
Description:
B32654 1μF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 250V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 2223
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32654A6105K
    Select All
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    630V
  • Height
    23mm
  • Height Seated (Max)
    23.0124mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    13.5128mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32654
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    13.5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    27.5mm