  • B32654A4105K000
B32654A4105K000
advertisement
Manufacturer No:
B32654A4105K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32654A4105K000
Datasheet:
B32654A4105K000
Description:
B32654 1μF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32654A4105K000
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    21mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    11mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32654
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C