  • B32654A1683K189
B32654A1683K189
advertisement
Manufacturer No:
B32654A1683K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32654A1683K189
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B32654 68nF Film Capacitor 10% Radial 1.6kV-DC 500V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32654A1683K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32654
  • Tolerance
    10%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    21mm
  • Height Seated (Max)
    21.0058mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    10.9982mm