  • B32653A4684K000
B32653A4684K000
advertisement
Manufacturer No:
B32653A4684K000
HK JDW NO:
3410-B32653A4684K000
Description:
680nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 9193
Step5Bar-code shipping tag
B32653A4684K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    10.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    16.5mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    26.5mm