  • B32653A4474J289
B32653A4474J289
advertisement
Manufacturer No:
B32653A4474J289
HK JDW NO:
3410-B32653A4474J289
Datasheet:
B32653A4474J289
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A4474J289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    400V
  • Height
    16.5mm
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    8.509mm