  • B32652A3684K189
B32652A3684K189
advertisement
Manufacturer No:
B32652A3684K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A3684K189
Description:
B32652 0.68μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32652A3684K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Series
    B32652
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    7135
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    9mm