  • B32652A1152K189
B32652A1152K189
advertisement
Manufacturer No:
B32652A1152K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A1152K189
Description:
1.5nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 1.6kV-DC 500V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32652A1152K189
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    15mm