  • B32652A0333J000
B32652A0333J000
advertisement
Manufacturer No:
B32652A0333J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A0333J000
Package:
Radial
Datasheet:
B32652A0333J000
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32652A0333J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.9944mm