  • B32651A7222K000
B32651A7222K000
advertisement
Manufacturer No:
B32651A7222K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32651A7222K000
Package:
Datasheet:
B32651A7222K000
Description:
B32651 2.2nF Film Capacitor 10% Radial 1.25kV-DC 1.25kV-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32651A7222K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32651
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 450
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    1.25kV
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    450V
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm