  • B32642B6823J
B32642B6823J
advertisement
Manufacturer No:
B32642B6823J
HK JDW NO:
3410-B32642B6823J
Description:
82nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 10575
Step5Bar-code shipping tag
B32642B6823J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    14.5034mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    8.509mm