  • B32642B0333J
B32642B0333J
advertisement
Manufacturer No:
B32642B0333J
HK JDW NO:
3410-B32642B0333J
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 12488
Step5Bar-code shipping tag
B32642B0333J
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    12.4968mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    7.0104mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV