  • B32621A6472J
B32621A6472J
advertisement
Manufacturer No:
B32621A6472J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32621A6472J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 400V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 4790
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32621A6472J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    5116
  • Height Seated (Max)
    8.9916mm
  • Length
    13mm
  • Width
    3.9878mm