  • B32621A6223K000
B32621A6223K000
advertisement
Manufacturer No:
B32621A6223K000
HK JDW NO:
3410-B32621A6223K000
Datasheet:
B32621A6223K000
Description:
22nF Film Capacitor 10% Radial PC Pin Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 5620
Step5Bar-code shipping tag
B32621A6223K000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    12mm
  • Length
    13mm